JIM2017

Tulemused JIM2017 9,98 punkti kümnest võimalikust!

Kaks sauna, ehk suvi tuli koos JIMiga


Selle aasta suvi sattus täpselt augusti teise laupäeva peale, kui joosti VI Järvakandi Igamehe maraton. Kuna samal nädalavahetusel olid ka valla päevade ning Rapla kihelkonna üritused, siis oli ka pisike kartus, et kas üritused kenasti kokku passivad ja kas mõlemale poole ka rahvast parajasti jagub. Kuna eeltöö oli korraldajate poolt korralikult tehtud, siis passis ja jagus kenasti. 12. augusti hommikul oli maratoni alal sagimist juba varakult ja kell 10 läksid maratoni starti esimesed julged, registreerimise telgis jätkus aga sagimist kõvasti ning ilm tundus veel igati jooksusõbralik. Kell 10. 45 olid kõik jooksjad stardikoridoris, et osa saada juba autasustamisest. Nimelt on traditsiooniks saanud, et enne starti loositakse osalejate vahel ära rida väärt auhindu- sel korral läks starti 13 õnnelikku auhinna omanikku. Seejärel toimus midagi rahvatantsu ja maratoni finišijoone ületamise imitatsiooni vahepealset, millel ka vastav nimi- „Viltu võttes“. Wellod andsid endast kõik ja tänavad Eha, tänu kellele sai tantsu sisse see rahvatantsu tunnus.


Kell 11 andis raketipüstoli pauk lähte igale ühele oma maratoniks.Stardijoonel olid igati väärikaid jooksjaid, kõrvuti päris noortega ning osad tulevikujooksjad olid sel korral veel suisa kärusStardis oli ka brigaadikindral – jooksusõber Wello- Martin Herem, kes oli Järvakanti kutsunud ka ühe teise jooksusõbra, kelleks Kersti Kaljulaid, kes jooksust vabal ajal on ametis Kadrioru lossis. Kuigi jooksuhuvilised, siis ajalooürikutesse läheb ikka, et VI Igamehe maratoni stardis oli kohal kaitseväe peastaabi ülema kõrval Eesti vabariigi president ja tore on. Rajal sai näha ka politsei vormis liikujaid (nemad ei olnud koos Kerstiga), kellest teatud maa kaugusel lidusid triibulistes kostüümides liikujad ja muidugi Tanel oma pommiarsenaliga.
Kuigi üritus on kujunenud juba kergelt rahvusvaheliseks, on kõige olulisem, et aasta-aastalt leiab dressid-tossud sel päeval üles ka omakandi inimene ja neid oli sel korral juba meeldivalt palju. Ei saa mainimata jätta, et stardis näitas kraadiklaas 22 kraadi ja esimesed ringid ei näidanud kuskilt, et saun avatakse juba ennem ühte (13.00 avati kõigile tasuta alevi saun- suur tänu jooksjate nimel). Kui aga jooksu kolmandal tunnil termomeetri näit kolmekümnele lähenes, oli jooks saanud hoopis teise iseloomu ja siin tulid mängu jooksjate päästeinglid. Üle ega ümber ei saa aga alevirahvast ja nendest imelistest „tanklatest“ raja ääres, kus kõige isuäratava söögi- joogi kõrvale pakuti tantsu-laulu-lohutust-tunnustust-külma vett ja veel midagi, mis andis jõudu liikuda järgmisesse punkti. See „laulupidu“ ei jäänud kuidagi märkamata ja see info viidi siit külast ka laia maailma laiali.


Põllu tänava toetuspunkt, mis seni tuntud kui „Munapunkt“, oli sel korral ka väga kultuuriküllane (kuigi ei puudunud ka muna ja võrratu mustika kissell), sai ehk teenitult ka kõige rohkem tähelepanu. Sügav kummardus ja miljon tänu ka teistele: Kurisoo jahutus, Reena joogipunkt, Riho vee ja muu punkt, Avo võrratu kurgivee punkt, Aliisi ergutus-toitlustus, Priidu a-la kaart + külm jäävee punkt, loomulikult ka ametlik Männade majandatud toitlustuspunkt (nimed ei ole ametlikud vaid kujunenud jooksja peas jooksu käigus) ja kõik ergutuspunktid….. AITÄHH!!!

Natuke jooksust ka arvude keeles ja sportliku poole pealt. Ametlikult sai tulemuse kirja 180 spordisõpra, kellest 39 läbisid maratoni + veel 42, kes läbisid poolmaratoni (21,1km) või rohkem- POLE PAHA. Rein Pärn läbis 364. ja Leili Teeväli 218. maratoni.Wellodest jooksid oma 59. maratoni Erki ja Martin, Margusel oli ümmargune 50 ja Marekil kobe 35.

Ilm seekord rekordeid ei soosinud ja JIM VI maratoni esikolmik meeste osas oli järgmine: I- Allan- Peeter Jaaska (Stamina SK)- 3:10.21, II- Igor Ignatenko- 3:21.47 ja III- Erkki Etverk (SK Metsasõbrad)- 3:23.57.


Naiste esikolmik: I- Ulvi Lond – 4:27.17, II- Anu Lillemägi- 5:12.56 ja III- Annika Pang- 5:16.12. Kolmandat aastat selgusid ka Raplamaa meistrid ja maakonna teiste piirkondade leige osaluse tõttu kujunes ka seekord võistlus rohkem Wellode siseasjaks: I- Janno Juhkov (Järvakandi Wellod)- 3:58.03, II- Lauri Preimann (Järvakandi)- 3:59.20 ja III- Marek Varblane (Järvakandi Wellod)- 4:12.57. Naistest oli sel korral ainuke julge Anu Lillemägi (Hõreda), kes krooniti maakonna meistriks ikkagi ja igal juhul- 5:12.56 . President Kersti Kaljulaid tegi Järvakandile peale viis ringi ja sai poolmaratoni ajaks igati korraliku 1:54.20, peale mida siirdus alevi sauna ja sealt juba riiki juhtima.

Järvakandi Wellod tänavad kõiki vabatahtlikke abilisi, ilma kelleta seda jooksupidu ei oleks! Täname: Toidutare, (kes meid toitis- kattis), Järvakandi vald (sauna ja tegevustoetuse eest), Wesico (kindlustas võitjatele auhinnad), Raplamaa spordiliit (kindlustas maakonna MV-d), Rapla TÜ (aitas katta jooksjate toidulauda).


JIM VII on juba 11.08.2018- Rajal näeme.


Autor: Margus Sepp