JIM2014

Tulemused

Järvakandi Igamehe maratoni võitsid Erkki Etverk ja Klarika Kuusk

Kolmandat korda toimunud Järvakandi Igamehe maratoni võitsid Erkki Etverk ajaga 3.09.27 ja Klarika Kuusk (fotol) ajaga 3.39.07. Igamehe maraton, mida eristab teistest eestimaistest maratonivõistlustest võimalus läbida nii mitu 4,2 km pikkust ringi kui tahtmist on, oli kolmandaks korraks starti ahvatelenud ligi 100 jooksjat. Ennast oli kirja pannud 101 jooksjat, kellest rajale läks 88. Teistest siinsetest jooksuvõistlustest eristuv kontseptsioon ahvatleb maratoonarite kõrval ka neid jooksjaid, kel soovi joosta mõnevõrra ebastandardsem jooksudistants, näiteks 33,76 km või 29,54 km. Nii oligi laupäeval 30 jooksjat minemas maratonidistantsile, 22 poole lühemale maale ning 36 jooksjat muudele distantsidele – lühim võistlusmaa oli täpselt üks ring ehk 4,22 km.

Igamehe maratoni soosis ka mõnevõrra jahenenud ilm - sooja oli 23-25 kraadi ning erinevalt mitmest teisest Eestimaa paigast, laupäevase jooksuvõistluse ajal Järvakandis vihma ei sadanud.

42,2 km distantsil tuli Järvakandi Igamehe maratonil teiseks võistlust korraldava SK Wellod jooksja Martti Raavel, kes lõpetas ajaga 3.23.50.

Maratonis sai veel kolmaski lõpetaja sel korral aja alla kolme ja poole tunni – Peeter Kand (fotol) lõpetas ajaga 3.29.32 ning edestas neljandaks tulnud Ergo Meierit (3.30.49) minutiga, kellest omakorda kahe minutiga jäi maha Janno Juhkov (3.32.48).

Janno Juhkov oli veel ring enne lõppu neljandal kohal, kuid Ergo Meier möödus Jannost viimasel ringil. Ergo Meieri (fotol) viimane ring oli tema võistluse kiireim, samas kui Juhkovi viimane ring oli tema kümnest ringist kõige aeglasem.

Kuuendana lõpetas laupäeval oma 125.-nda maratoni jooksnud Meelis Atonen (3.34.39).

Kiireim naine, Klarika Kuusk, oli seitsmes.

Natuke rahvusvahelist hõngu tõi Igamehe maratonile ka naiste arvestuses teisena lõpetanud Outi Ojala (Team Rahola, Soome, 4.03.29). Naistest oli kolmas Marika Roopärg ajaga 4.15.49.

Võistluse peakorraldaja, Margus Sepp (fotol paremal) lõpetas kolmeteistkümnendana käsikäes koos Hannes Ojaga ajaga 3.56.55. Ent nagu Margus Sepp finišeerides ütles – tema maraton lõppes stardijoonel, mil võistluse korraldusega seonduv ühele poole sai.

Igamehe maratonil oli kohal ka suur osa maratonikogujaid-jooksuhulle – Eestis ainsana enam kui 200 maratoni jooksnud Rein Pärn, enim maratone läbinud naine – Leili Teeväli ning Järvakandis oma 102. maratoni jooksnud Joel Tints (fotol esiplaanil, taga Rein Pärn).

Kõik lõpetajad said ka kena klaasist medali.

Tekst ja fotod: Janek Oblikas